Product |
|
| Plywood type | Natural Plywood |
|---|---|
| Type of species - face type | European Hardwood |
| Species - face | Birch |
| Type of species - inner plies - alternate plies | European Hardwood |
| Species - inner plies - alternate plies | Birch |
Specifications |
|
| Volume | 100 - 1000 m3 per month Convert |
| Thickness | 18-20 mm Convert |
| Width | 1220; 1525 mm Convert |
| Length | 1525; 2440 mm Convert |
| Class | A, B |
| Description |
Full Birch Plywood, 100% FSC Certificate
|
Price & Conditions |
|
| Price | 850-900 EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: