Product |
|
| Plywood type | Commercial Plywood |
|---|---|
| Type of species - inner plies - alternate plies | European Hardwood |
| Species - inner plies - alternate plies | Birch |
Specifications |
|
| Volume | 30 - 300 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 6 mm Convert |
| Width | 1525 mm Convert |
| Length | 1525 mm Convert |
| Class | B/BB ; BB/BB |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Sells to: | Sweden, Netherlands, Belgium, Czech Republic, Romania, Denmark, Norway, Slovakia, Italy, Slovenia, France, Poland, Spain, Germany, Austria |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: