Product |
|
| Type | Squares |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | White Ash |
Specifications |
|
| Volume | 200 - 100 m3 per month Convert |
| Thickness | 50 mm Convert |
| Width | 38; 50 mm Convert |
| Length | 220-1200 mm Convert |
| Grading system | European grading rules |
| Quality | F 1 |
| Drying | Fresh sawn |
| Description |
we offer Ash squares fresh cut 50x50MM and 38x50MM sorted A 100% white and B color not a defect
length 220-500MM, 550-750MM and 800-1200MM |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: