Product |
|
| Type of species | European Softwood |
|---|---|
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine, Spruce (Picea abies), Fir (Abies alba) |
Specifications |
|
| Volume | 40-50 m3 per month Convert |
| Thickness | 22 mm Convert |
| Width | 99 mm Convert |
| Length | 800 mm Convert |
| Grading system | European - French CTBA grading rules |
| Quality | 3A |
| Description |
We need planed boards 22x99x800mm spruce fir pine, KD 16 %
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Buys from: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: