Product |
|
| Plywood type | Shuttering Plywood |
|---|---|
| Type of species - inner plies - alternate plies | European Softwood |
| Species - inner plies - alternate plies | Spruce (Picea abies) |
Specifications |
|
| Volume | 50 - 5000 m3 per month Convert |
| Thickness | 21 mm Convert |
| Width | 500 mm Convert |
| Length | 2700 mm Convert |
| Glue | WBP Waterproof |
| Class | B Grade |
| Certification | FSC |
| Description |
3 ply shuttering panels, No Tax for Europe Market
Europe Spruce wood materials. FSC, EUTR certificate. size: 2100x500mm, 2700x500mm Thickness: 21mm, 27mm Spruce wood 3 ply |
Price & Conditions |
|
| Price | 450 EUR per m3 Convert |
| Incoterm | FOB - goods are loaded on a ship in port of export Country China Region Qingdao Port |
| Delivery deadline | Available on order in less than 30 days |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: