Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Larch (Larix spp.) |
Specifications |
|
| Volume | 240 - 320 m3 Spot - 1 time Convert |
| Beam thickness | 72 mm |
| Beam width | 86 mm |
| Beam length | 600-6000 mm |
| Density | 670 kg/m3 |
| Moisture content | 12-14 % |
| Glue | Type I (EN 301) |
| Finishing | S4S |
| Fire safety requirements | no fire |
| End use | for door and window frames |
| Certification | FSC |
Price & Conditions |
|
| Price | 急需的 USD per m3 Convert |
| Delivery deadline | Available on order in less than 30 days |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: