Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
| Origin | Ukraine |
| Key feature | FSC |
Specifications |
|
| Volume | 20 - 100 m3 per month Convert |
| Thickness | 54 mm Convert |
| Width | 110 mm Convert |
| Length | 320-3050 mm Convert |
| Grading system | European grading rules |
| Quality | AA/AB |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Moisture content | 35-50 % |
| Certification | FSC |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: